Луганський дошкільний навчальний заклад "СОНЕЧКО"

ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ

ЛИСИЦІНА ГАЛИНА ВІКТОРІВНА

ОСВІТА ВИЩА, ЗАКІНЧИЛА КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В. ВИННИЧЕНКА

ПРОБЛЕМА, НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЄ: " СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ФІЗИЧНО І ПСИХІЧНО ЗДОРОВОЇ

ДИТИНИ, ГОТОВОЇ ДО СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ"

КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ПСИХОЛОГА

* Втрата контролю . Навіть при самих гармонійних стосунках між батьками і дітьми бувають моменти, коли дитина не слухається, і це нормально, тому що свідчить про становлення особистості маленької людини. Але якщо ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над дитиною і вам все важче жити із ним, то краще порадитися з фахівцем, який зможе об'єктивно оцінити ситуацію і підказати способи виходу з неї.

* Страхи . Допомога психолога необхідна, якщо у дитини постійний страх темряви, страх залишатися одному в кімнаті, страх перед дощем, грозою, сильним вітром. Деякі діти бояться комах, тварин, незнайомих людей. Почуття страху пригнічує дитини, пригнічує його активність, ініціативу і нерідко веде до безпорадності перед ситуацією. Хоча у певному віці страхи - явище природне, що говорить про розвиток уяви дитини. Але навіть у цьому випадку психолог допоможе безболісно подолати цей дискомфортний для матері і дитини момент.

* Сором'язливість . Самосприйняття дуже соромливих дітей досить негативно: вони уникають контактів з однолітками, надмірно чутливі до критики, не проявляють ініціативи, не затверджують і не захищають себе. Ці риси характеру формуються в дитинстві, але сором'язливість можна подолати.

* Агресивність. Напевно, всі батьки в тій чи іншій мірі стикалися з цією проблемою. Малюк сердиться на вас, може образити іншу дитину, заподіяти біль собаці або кішці, демонстративно зламати іграшку, оголосивши, що вона йому не подобається. Причин такої поведінки величезна безліч. Важливо, щоб воно не закріпилося і не увійшло до рису характеру дитини, не пішло глибоко всередину, не завадило у встановленні нормальних відносин з навколишнім світом. Допомогти в цьому випадку може тільки психолог.

* Надмірна активність. Вона стає причиною злості, порушення планів, невдач і інших неприємностей не тільки для дитини, а й для батьків. Допомога психолога тут просто необхідна. Він порадить, як направити активність дитини в потрібне русло.

* Особливі ситуації . Психіка дитини дуже тендітна і вразлива. У житті деколи бувають такі ситуації, з якими важко впоратися навіть дорослим. До них відносяться смерть одного з членів сім'ї, розлучення батьків; поява нового члена сім'ї; надходження в дитячий сад або в школу; серйозна хвороба дитини; насильство по відношенню до самої дитини або у нього на очах. У цих випадках варто звернутися до психолога, навіть у тому випадку, якщо вам здається, що одне з перерахованих подій не сильно вплинуло на дитину. Але справа в тому, що зовні це може ніяк не проявлятися, а піти всередину душі і з'явиться тоді, коли ви цього менше всього чекаєте. Психолог визначить, наскільки сильно дитина переживає, чи глибоко торкнулося його відбувається, допоможе впоратися, пережити те, що трапилося.

Але було б невірно думати, що психолога потрібно відвідувати тільки у випадках проблемних ситуацій. Якщо у вас в родині панує любов і злагода і немає проблем, бажано просто прийти, щоб виявити потенційні можливості вашої дитини: до чого він більше здатен, як краще розвинути в ньому гармонійну особистість. Пройшовши серію тестів у психолога, ви отримаєте потрібну і корисну інформацію.